امضای تفاهم‌نامه هیات عراقی با چاپخانه‌داران ایرانی

امضای تفاهم‌نامه هیات عراقی با چاپخانه‌داران ایرانی

بابک عابدین؛ رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به فعالیت پاویون صادرکنندگان صنعت چاپ در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی اصفهان، گفت: پاویون ما در این نمایشگاه تلاش کرد ضمن ارتباط با دست‌اندرکاران چاپ و بسته‌بندی اصفهان با فعالان سایر استان‌ها نیز ارتباط بگیرد تا در زمینه رونق تولید بحث و تبادل نظر داشته باشیم.

وی افزود: در این زمینه می‌توان گفت که حضور در نمایشگاه اصفهان انگیزه‌ای برای استان‌های همجوار اصفهان شده بود تا برای بازدید به این رویداد بیایند و از امکانات پاویون برای رونق فعالیت‌های خود استفاده کنند.

عابدین با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در توجه به رونق تولید، گفت: در این زمینه تصمیم گرفتیم حضور خود را در نمایشگاه‌ها و رویدادهای سایر نقاط ایران گسترده‌تر کنیم تا به رونق تولید در سایر مناطق کشور هم توجه کرده و سهم خود را اجرا کنیم.

وی یادآور شد: ما باور داریم که توجه به تولید داخلی تنها راه رونق صادراتی و توسعه و پیشرفت تولیدات داخل کشور برای صادرات‌محور شدن کالاها است.

عابدین با بیان اینکه ما این راه را ادامه می‌دهیم، عنوان کرد: با سایر استان‌ها که توانمندی صنت چاپ وجود دارد نیز همکاری خواهیم داشت تا آن‌ها هم نسبت به این مساله انگیزه پیدا کنند و بتوانند از شرایط موجود اقتصادی رونق اقتصادی کسب کنند.

وی تاکید کرد: اصل برپایی یک نمایشگاه بر نمایش توانمندی فعالان اقتصادی است و بهترین گزینه است تا قدرت تولیدات و کیفیت آن‌ها را در یک جا متمرکز و به تعداد زیادی از بازدیدکنندگان و متقاضیان ارائه کنیم.

عقد قرارداد با هیات عراقی
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ همچنین درباره حضور هیات چاپخانه‌داران عراق در پاویون این اتحادیه، گفت: این هیات عراقی برای خرید و سفارش ماشین‌آلات و تولیدات چاپی با بسیاری از چاپخانه‌های ایرانی قرارداد امضا کردند که به زودی اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: حضور این هیات عراقی پیرو تفاهم‌نامه سال ۲۰۱۴ اتحادیه صادرکنندگان با اتحادیه چاپخانه‌داران اربیل کردستان است و در این زمینه حضور آن‌ها در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران و سایر نمایشگاه‌ها نیز گواه موفقیت‌آمیز بودن این تفاهم‌نامه است.

عابدین با اشاره به تفاهم‌نامه واردات و صادرات ایران و عراق، گفت: کشور عراق اکنون گزینه بسیار خوبی برای توسعه صادرات و همکاری‌های دوجانبه است و می‌توان از این فرصت برای صدور کالای ایرانی به سایر کشورهای منطقه استفاده کرد، همچنین می‌توان از بازار عراق به بازار سایر کشورها نیز راه پیدا کرد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها