حجت الاسلام و المسلمین قاسم نصيرزاده

حجت الاسلام و المسلمین قاسم نصيرزاده

نام اصلی : قاسم نصیرزاده

لقب : حجت الاسلام

تاریخ تولد : ۱۳۵۴

محل تولد : شهرستان مرند

محل سکونت : قم

ملیت : ایرانی

دین : اسلام

مذهب : شیعه

تحصیلات : حوزوی

 

پیشینه خانوادگی و تحصیلی

وی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۵۴ در شهرستان مرند از توابع آذربایجان شرقی به دنیا آمد. مقطع ابتدایی تا پایان متوسطه را در زادگاه خود گذراند. بعد از اخذ دیپلم وارد حوزه علمیه شد. اندکی از دروس مقدماتی حوزه را در مرند و تهران سپری کرد. در سال ۱۳۵۷ برای ادامه تحصیل وارد حوزه علمیه قم شد و دروس سطح را نزد اساتید و حضرات آیات سبحانی، صافی گلپایگانی و یثربی تحصیل کرد و از محضر درس خارج آیات عظام یثربی، کاشانی و فاضل لنکرانی بهره برد.

زمینه­ فعالیتی

از اوایل دهه هشتاد به صورت جدی وارد عرصه مطالعه و تحقیق شد که نخستین ثمره آن تهیه و تنظیم کتاب « شرحی بر رساله حقوق امام سجاد(ع) » است. ایشان در کارنامه کاری خود، بررسی و ویراستاری بسیاری از متون حوزوی، دانشگاهی، دینی، اجتماعی و فرهنگی را دارا است.

همکاری با شرکت تعاونی ناشران قم و حضور در بخش فرهنگی سایت « کتاب قم » موجب شد تا ایشان خلاصه بیش از بیست هزار عنوان کتاب را به نگارش درآورده و دراختیار مخاطبین قرار دهد. ایشان در کنار تحصیل، مطالعه و تبلیغ، همکاری با سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروی مقاومت بسیج، تالیف و تدوین ده­ها کتاب و مقاله، بررسی و ویرایش کتاب­های دینی، حوزوی، دانشگاهی، فرهنگی و غیره را در کارنامه تحقیقاتی خود ثبت کرد.

تألیفات

  • ولایت یادگار غدیر ( ۱۳۹۷)
  • حجاب آموزه­ی اسلامی ایرانی (۱۳۹۰)
  • شرحی بر رسالة حقوق امام سجاد (ع) ( ۱۳۸۲)

کتب قاسم نصیرزاده

یاس خزان

یاس خزان

4,000 تومان
نمایش سریع محصول
درصد 15%

ولایت یادگار غدیر

10,000 تومان 8,500 تومان
نمایش سریع محصول

حجاب آموزه ی اسلامی ، ایرانی

10,000 تومان
حجاب در لغت به معنای «مانع»، «پرده» و «پوشش» است. ولی هر پوششی حجاب نیست.  اثر حاضر، درباره نوع پوشش و حجاب در اسلام و فرهنگ ایرانی صحبت میکند. نویسنده مفاهیم و معانی حجاب را در قرآن و روایات بررسی کرده است. همچنین در میان ادیان الهی آن را بررسی کرده است. ایشان نیز درباره فواید حجاب نیز صحبت به میان آورده است. سرفصل های این کتاب شامل ، معانی…
نمایش سریع محصول
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها